Doprovázení umírajícího

Datum: 21.10.2016 (10:00 - 17:30)

 

Lektorka: Milena Machačová

 

Místo: Bosorka, Minoritská 10, Brno

 

Cena: 1400 Kč

 

Maximální počet účastníků: 16

 

Seminář s akreditací MPSV č. 2015/0496-PC/SP/PP

 


Všechno směřuje ven a pokračuje dál, nic se nehroutí a smrt je něco jiného, než by člověk čekal. (Walt Whitman)

                                       

Seminář je prožitkový a určený všem, kteří se setkali či pravidelně setkávají s nemocí, umíráním, smrtí a také těm, kteří se odvážili přijmout fakt vlastní smrtelnosti. Nic není tabu a každá informace je podložena mými dlouholetými hlubokými zkušenostmi s doprovázením umírajících. Umírání a smrt nemusí být utrpení, hrůza, nepříjemnost, křivda. Je to období velkých tajemství, intimity, souznění. A nebo taky ne. Jak dosáhnout klidu a přijmout, že tou nejlepší věcí před smrtí je koncentrovaný život, jak toho dosáhnout prakticky, jak komunikovat s okolím v nelehkých chvílích a spoustu dalších informací - to si odnesou účastníci semináře.

 

Náplní semináře je teorie (dopolední blok) i prožitková praxe (odpolední blok). Seminář je určen pracovníkům v pomáhajících profesích, kteří se setkávají se smrtí a umíráním nebo s rodinnými příslušníky umírajících. Je však otevřený i dalším zájemcům o toto téma, protože smrt a umírání se ostatně týká nás všech.

 

Po skončení semináře bude následovat přednáška o pohřebních zvyklostech a rituálech.

 

O LEKTORCE:

 

Milena Machačová

Speciální pedagožka, terapeutka EFT, lektorka.

Smrt a umírání mě provází už polovinou mého dospělého života. Stejně tak jako práce s lidmi s různými typy postižení napříč všemi věkovými skupinami. Alzheimerova choroba, těžké formy demence v kombinaci se zrakovými vadami, umírání na denním pořádku.

Doprovázení je tak krásná a obohacující záležitost, že nemám jinou možnost, než se s Vámi rozdělit o vše, co jsem se naučila.

 

 

O webu | (c) BOA 2012 - akreditované vzdělávací kurzy a semináře v Brně